פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רחוב יגיע כפים 2,
  בית פיילוט, קומה 2
  תל אביב 677786

  טלפון: 053-6218290

  מידע חשוב נוסף

  מה קורה כשאחד היורשים מסרב למכור את חלקו בדירה?

  מה קורה כשאחד היורשים מסרב למכור את חלקו בדירה?

  איך יודעים אם קיימת דירה בעיזבון?

  בכדי לבדוק האם למנוח היתה דירה בבעלותו ישנם שני ערוצים מרכזיים שבהם ניתן לבצע את הבירור. אולם פעמים רבות הגישה למידע מותנית בקבלת הוראה שיפוטית מצד בית המשפט לענייני משפחה. את המידע אודות הדירה ניתן לקבל בד"כ על ידי עורך דין לענייני ירושה שבודק באחד משני ערוצים:

  • אגף מיסוי מקרקעין ברשות המיסים
  • רשם המקרקעין

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מכירה של דירה שירשו יחד מספר יורשים

   אחד מהמקרים המורכבים והסבוכים ביחס לירושות הוא כאשר מודבר בדירה שיורשים מספר יורשים יחד, לא פעם מצב זה יגרור מחלוקות בנוגע לאופן ההתנהלות הראוי והמקובל ביחס לדירה. ישנן אפשרויות שונות לניהול הנכס המשותף. ניתן לבחור להשאיר אותו בבעלות משותפת תוך חלוקת אחריות להסדרת ענייני הדירה, מכירה לאחד האחים או פתרונות נוספים. כאשר מחליטים להעביר את הבעלות על הדירה לגורם חיצוני או לאחד האחים הדבר דורש את הסכמתם של כל השותפים בנכס, לכן אי הסכמה של אחד מהיורשים תעכב את המכירה עד להסכמתו או להגעה להסדר אחר.

   העברת בעלות בדירה שהתקבלה בירושה

   העברת הדירה בטאבו לידי היורשים יכולה להיעשות רק לאחר שיש בידיהם צו ירושה או צו לקיום צוואה. הצו לפי רוב יהיה מקוון ויועבר לטאבו- לשכת רישום מקרקעין. בכדי לבצע את ההעברה באופן סופי על היורשים למלא בקשה להעברת הבעלות ולהגישה לטאבו באופן מקוון.

   פירוק שיתוף

   הליך של פירוק שיתוף על מקרקעין או על דירה נועד למנוע מצב שבו מספר בעלי זכויות קשורים יחד ומנועים מביצוע פעולות שלדעתם ראוי לבצע בנכס, שהרי ללא הסכמתם של בעלי הזכויות האחרים פעולתם אסורה.

   אחד המקרים הנפוצים ביותר של ביצוע פירוק שיתוף הוא כאשר מספר יורשים קיבלו דירה מעיזבון לבעלות משותפת. יורשים יבצעו הליך מסוג זה בדרך כלל כאשר נקלעו למחלוקות או לאי הסכמות ביחס להתנהלות הרצויה עם הדירה. בכדי למכור או להשכיר דירה יש לקבל הסכמה של כל בעלי הזכויות. אם אחד היורשים מעוניין למכור את הדירה אך יורש אחר רוצה להשכירה- ללא ביצוע פירוק שיתוף שניהם לא יוכלו להפיק מהדירה את הרווח שחפצו להפיק בעוד ביצועו ינתק את הקשר הקיים ביניהם ויאפשר לכל אחד לפעול כרצונו עם חלקו מהעיזבון.

   ביצוע הליך פירוק שיתוף בין בני משפחה עלול ליצור מתחים ולפגוע בקשרי המשפחה, על כן חשוב שהליך זה יבוצע מתוך הסכמה. באם בוצע ההליך בהסכמה ניתן לחתום יחד על הסכם פירוק שיתוף בהתאם לקבוע בחוק המקרקעין. אולם, כאשר לא התקבלה הסכמה על ביצוע הפירוק, יכול הצד המעוניין בפירוק להגיש תביעה לפירוק השותפות. במצב של תביעה דרך החלוקה המועדפת היא או חלוקה בעין או רישום בית משותף. אפשרות שלישית היא מכירת הנכס לכונס נכסים.

   אנחנו עושים מאמץ לדייק, לעדכן ולחדש את התוכן המופיע בפורטל ירושות וצוואות. יחד עם זאת מובהר, כי אין להסתמך על האמור באתר ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני. העושה שימוש בתוכן לצרכיו, עושה כן על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

   לייעוץ ראשוני חייג 053-6218290 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף