Accordil_MainPic ירושות וצוואות
Accordil_MainPic ירושות וצוואות
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 053-6218290

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  זהירות גונבים לך את הירושה! שירות ההתראות החדש של רשם הירושה

  לאחר פטירה של אדם, יורשיו נדרשים להיות עם היד על הדופק, ולאתר באופן מידי הגשה של בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. לאחר הגשת הבקשה, סד הזמנים הקצוב להגיש התנגדות לצו, עומד על 14 ימים בודדים.

  אחד השירותים החדשים של הרשם לענייני ירושה שנראו לאחרונה, במסגרת מהפכה טכנולוגית של ממש בשירותי המשרד, הוא שירות התראות מקוון חדש, שמונע מאחרים לגנוב לכם את הירושה.

  תוכן עניינים

  יורשים רבים לא מודעים לכך שהוגשה בקשה לצו ירושה

  האבל על אדם קרוב שנפטר, הוא גדול וקשה מנשוא. אבלים רבים, מתקשים להתעסק בעניינים הטכניים הנלווים למותו של הקרוב האהוב שהלך לבית עולמו, וכך הם עשויים לגלות שמבלי ששמו לב, אדם אחר הגיש בקשה לצו ירושה או בקשה לצו קיום צוואה, והדיר אותם מהירושה.

  ככלל, מגיש הבקשה לצו נדרש ליידע את כל היורשים, לפני הגשת הבקשה. אך בפרקטיקה, במקרים רבים, לא כל היורשים מקבלים על כך הודעה.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   כל שעל המבקש לעשות הוא לשלוח להם דואר רשום, ולצרף את אישור המסירה לבקשה, מנגנון שבקלות ניתן להונות, ולהימנע מיידוע אמיתי של היורשים.

   בנוסף, אין מנגנון יעיל שמוודא את זהות כל היורשים, והמבקש יכול בנקל להימנע מלציין חלק מהיורשים, וכך להימנע גם ממסירת המידע ליורשים אלה. מצבים אלה יכולים להתרחש בקלות, גם במקרה של יורש תמים, שלא ידע על קיומם של חלק מהיורשים.

   כמו כן, רשם הירושה מפרסם גם הוא את דבר הגשת הבקשה בעיתונות וברשומות המדינה. אך פרסומים אלה, לא נמצאו כבעלי תועלת רבה ליורשים, ולרוב נעלמו בתוך בליל הכתבות היומיות, כך שאף אחד לא היה שם לב אליהם.

   דרך נוספת לאיתור בקשה למתן צו דורשת מחויבות רבה של היורשים עצמם, שפעמים רבות עוד שרויים באבל כבד על האובדן.

   היורשים יכולים להיכנס ביוזמתם לאתר הרשם לענייני ירושה, ולחפש באמצעות תעודת הזהות או שמו של המנוח הגשה של בקשה למתן צו. על מנת לאתר את הצו בחלון הזמנים הקצר ביותר, עליהם לעשות זאת כל כמה ימים.

   בהעדר התנגדות, צו הירושה ניתן תוך זמן קצר

   סד הזמנים הקצוב להגיש התנגדות לצו קיום צוואה או התנגדות לצו ירושה, הוא קצר ביותר, ועומד על 14 ימים בודדים,  או לכל היותר, עד למתן הצו. במרבית המקרים, לא חולף זמן רב מרגע הגשת הבקשה למתן צו, ובהעדר התנגדות, הצו ניתן.

   לאחר שהצו ניתן, היורש על פי הצו יכול להתחיל לממש את הנכסים של המנוח, על פי האמור בצו. הוא יכול לפנות לכל הבנקים, לפנות למשרדי הטאבו, להעביר בעלויות בהתאם לצו, לאתר את כספי ההשקעות של המנוח ולעשות בהם כבשלו, עד לריקון כל חלקו בירושה על פי הצו.

   לאחר מתן צו ירושה, קשה להתנגד למימוש הירושה

   במקרים רבים, לאחר מתן הצו, את הנעשה לא ניתן להשיב. אמנם ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין ירושה, שיגיש בקשה לביטול הצו, אך הסיכויים של בקשה כזו להתקבל, לעומת התנגדות לצו, הם נמוכים בהרבה.

   במקרה של בקשה לביטול הצו, על המבקש להוכיח לא רק את הסיבות בגינן אין לקיים את הצוואה או לחלק את הירושה על פי הדין, אלא הוא גם נדרש להראות סיבה מוצדקת לכך שהשתהה בהגשת הבקשה, בזמן הקצוב להתנגדות לצו. בנוסף עליו להראות שיש בידיו עובדות חדשות שמצדיקות את ביטול הצו, שלא היו ידועות בטרם הוצא הצו, ושהוא עשה את כל המאמצים לגלות אותן בזמן.

   על פי רוב מדובר במשימה קשה מאוד, ובפרט במקרים בהם הירושה כבר מומשה, והנזקים שבביטול הצו, עולים על הנזקים שנגרמו למי שמבקש לבטל את הצו.

   שירות ההתראות החדש של הרשם לענייני ירושה

   שירות ההתראות החדש של רשם הירושה משנה את המצב באופן מהפכני, ומעביר את הנטל שהיה מוטל עד כה על היורשים עצמם לעקוב אחר הגשת בקשה לצו ירושה, לידי הרשם לענייני ירושה.

   מדובר בשירות מקוון ששולח באופן אוטומטי הודעה למספר הטלפון הנייד שלכם או לכתובת הדואר האלקטרוני שמסרתם, במקרה שתוגש בקשה לצו ירושה או לצו קיום צוואה, וכך מאפשר לכם להגיש התנגדות לצו, בזמן.

   כל שעליכם לעשות, הוא למסור את שמכם ואת פרטי ההתקשרות שלכם, ואת פרטי המנוח, ולהירשם לשירות. השירות הוא חינמי ותקף למשך שנתיים. לאחר מכן, אם נדרש, על היורשים לזכור להירשם לשירות מחדש.

   שירות ההתראות המהפכני שיציל את הירושה שלכם

   בשורה התחתונה, שירות ההתראות החדש של הרשם לענייני ירושה, מצטרף לשורת שינויים טכנולוגיים רבה שערך הרשם לענייני ירושה, והקלו על חייהם של יורשים רבים. השירות יכול לחסוך ליורשים את המעקב היזום והתכוף אחר הגשה לבקשה למתן צו, ולהגן עליהם מפני מקרים עצובים של גניבת ירושה.

   אנחנו עושים מאמץ לדייק, לעדכן ולחדש את התוכן המופיע בפורטל ירושות וצוואות – Accordil. יחד עם זאת מובהר, כי אין להסתמך על האמור באתר ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני. העושה שימוש בתוכן לצרכיו, עושה כן על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

   לייעוץ ראשוני חייג 053-6218290 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף